Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

VIS TV - vispret in Groningen

terug naar overzicht

Maandag, 2 april 2018

Op 10 maart 2018 werd de aflevering VIS TV Stad & Land vanuit hartje Groningen uitgezonden.

In hun struintocht rond het centrum doen presentatoren Ed Stoop en Marco Kraal alle bekende grachten aan. Van de Noorderhaven tot de Zuiderhaven en van de Turfsingel tot het Verbindingskanaal worden de kantjes verder uitgeplozen naar vis. Met de Martinitoren op de achtergrond levert deze toer de nodige aanspraak op van ‘Stadjers’, studenten, een groep Duitse toeristen plus een wel heel bijzonder figuur. Als Kraal vervolgens een snoek vangt vanaf de brug naast het Groninger Museum – een vis die Ed, liggend op zijn buik en met het landingsnet aan een touw, met al zijn krachten nét weet te scheppen – is de volkstoestroom compleet.

Na een koffiepauze verkassen beide heren naar de Hamburgervijver. Deze vierkante stadsput in de Korrewegbuurt herbergt naar verluidt een goed bestand aan karpertjes. Dit wordt al gauw ten volle bewaarheid als Marco’s methodfeeder krom vouwt op een bescheiden formaat schubkarpertje, dat desondanks felle tegenstand biedt. Bij Ed, die het met de vaste stok probeert, zijn het vooralsnog alleen voorns die er met zijn maïs en zachte pellets vandoor gaan. Als Ed na de lunch overstapt op een paar dode maden, wordt zijn topelastiek nummer 14 plots alsnog behoorlijk op de proef gesteld. Zal hij ook nog een karper vangen?

De opnames zijn begin augustus 2017 gemaakt. Bekijk hier de uitzending.